Press

Právě jste: Úvod » Press » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Další příjemné ocenění společného úsilí KASPER KOVO týmu. Tentokrát 1. místo v anketě Vodafone Firma roku 2018 v Královéhradeckém kraji. Díky tomu budeme reprezentovat náš kraj v celorepublikovém finále, které se uskuteční 12. prosince v Praze. Budujte s námi tým!

Žralok z rukou firmy KASPER a sochaře Gabriela bude vystaven na sochařském sympoziu v Německu Sedm metrů dlouhý, šest tun vážící a rozhodně neobyčejný. Takový je žralok, tedy jeho nerezová socha, která vznikla ve firmě KASPER KOVO. Autorem je sochař Michal Gabriel, ve spolupráci se kterým byl pomocí 3D technologií vytvořen model, podle kterého vznikla samostatná socha. Pak už bylo vše v rukou pracovníků KASPER KOVO. Žralok je nyní převezen do německého Büdelsdorfu, kde bude vystavován v rámci sochařského sympozia Nord Art.

Jeden z cílů skupiny KASPER je snižovat dopady naší činnosti na životní prostředí. V KASPER KOVO proto výkresy netiskneme, šetříme lesy.

Prezident Hospodářské komory ČR Ing. Vladimír Dlouhý navštívil naši společnost. Stalo se tak na základě zisku titulu Firma roku Královéhradeckého kraje za rok 2017.

První měsíc provozu plasmy je za námi.

Jsme firmou roku 2017 nad 250 zaměstnanců v Královehradeckém kraji.

V KASPER KOVO proběhly první letošní odborné praxe studentů středních škol. S radostí vždy vítáme nové tváře a věříme, že si studenti praxe užili a odnesli nejen spoustu nových zkušeností, ale hlavně touhu věnovat se svému oboru i po skončení studia.

Inovace a modernizaci výuky českého školství nejen rádi vidíme, ale také aktivně podporujeme.

V listopadu jsme instalovali nové technologie pro automatizované sváření tlakových nádob.

Společnost KASPER obnovuje partnerství s UFFO - Společenským centrem Trutnov.

Příprava realizace jezdecké sochy Karla IV. pro město Karlovy Vary pokračuje. Ing. Rudolf Kasper probíral prototyp vítězného návrhu nerezové sochy s primátorem Karlových Varů Ing. Petrem Kulhánkem i ředitelem Galerie umění Karlovy Vary Mgr. Janem Samcem.

Vyrobit sochu není jen tak. Proto každou naši spolupráci se sochařem Michalem Gabrielem (autorem také například "koček" před Uffem) začínáme tvorbou zmenšeného prototypu sochy, na kterém společně odladíme všechny detaily. Včera u nás byl zkontrolovat práci na soše Karla IV. a dostali jsme zelenou, pouštíme se do dvojnásobné verze.

Tisková zpráva k ukončení spolupráce s UFFO Trutnov

Lokalita Červený kopec se za posledních dvacet let stala ohniskem výstavby rodinných domů v Trutnově. Jak se výzvy na realizaci tvarově nezvyklé dřevostavby rodinného domu ujala společnost KASPER CZ? Přesně na míru!

Rodinná zástavba v oblasti trutnovského Červeného kopce přináší architektům a stavebním firmám velké výzvy. Jak řešit svažitý pozemek s převýšením 7,4 metrů a postavit na něm dvoupodlažní dům s dřevěnou konstrukcí? Společnost KASPER CZ konstrukci dle návrhu architektonického ateliéru Povětroň vyřešila precizně, rychle a do detailů!

K realizaci tunelu pro zkoušení vrtulových motorů byla využita starší opuštěná hala v průmyslovém areálu

10. dubna se v Trutnově konalo již druhé odborné setkání odborníků orientujících se na problematiku výroby dřevostaveb. Firemní den společnosti KASPER CZ nabídl hostům v několika prezentacích představení současných moderních trendů v dřevostavbách, a to především z oblasti konstrukčních systémů. Přidruženým efektem seminářů je sdružování odborníků a rozdmýchávání jejich diskuzí na aktuální témata na poli dřevěných konstrukcí.

P r a h a, 7. března 2014 - Nová kolekce lakovaných obalů na květináče značky KASPER přináší ostré tvary, výrazné barvy a nadčasovou lehkost použitého materiálu. Na výrobě nových obalů na květiny se podílel tým expertů ze společnosti KASPER DESIGN. Jako materiál byl použit lehký a praktický hliník, čímž jsou květníky i přes svou velikost velmi snadno přenosné.

Informace pro tisk - 2014

Praha, 3. března 2014 - Jen těžko byste uhodli, co je nejrozšířenější hobby v evropských domácnostech. Překvapivě je to zahradní grilování. Vyplývá to z nedávného průzkumu trávení volného času, který provedl Eurobarometr.

Trutnovská skupina firem Kasper Group, působící ve stavebnictví a strojírenství, měla loni jedno z nejlepších období. Utržila přes půl miliardy korun, její provozní zisk výrazně překročil 40 milionů korun. Výsledky zveřejnil jednatel a zakladatel společnosti Rudolf Kasper.

V úterý 17. prosince 2013 se v polském městě Świdnica konala významná podnikatelská událost Slavnosti podnikání, která vyvrcholila předáváním prvních polsko-českých Świdnických Gryfů. Trutnovská společnost KASPER GROUP, která zaměstnává 22 Poláků a na polském trhu působí 16 let, zvítězila v kategorii „Nejlepší přeshraniční společnost“.

Dřevěnou stavbou roku je Dům v Oboře. Rozhodla o tom odborná porota soutěže Dřevěná stavba roku, kterou každoročně vyhlašuje nadace Dřevo pro život. Oceněný projekt v kategorii Realizované moderní dřevostavby postavila trutnovská společnost KASPER CZ.

Dynamika, precizní služby, moderní prostředí i výrobní trendy. To jsou atributy, které charakterizují činnost trutnovské firmy KASPER CZ, jednoho z leaderů v oblasti výroby dřevěných konstrukčních systémů. Tato trutnovská firma v listopadu 2011 realizovala menší, ale architektonicky velice zajímavou akci „Zastřešení viničního lisu v Botanické zahradě Praha - Troja“.

O společnosti KASPER CZ je známo, že klade důraz spolupráci s médii. Právě proto pozvala zástupce z médií na prohlídku jedné z unikátních staveb – Jičínského zimního stadionu, který chystá své otevření po zásadní rekonstrukci na nadcházející zimu. Firma KASPER CZ spolupracovala na realizaci skeletu zimního stadionu s rakouskou firmou WIEHAG Gmbh, která je pro trutnovské tradičním partnerem. Investorem celého projektu je město Jičín a generálním dodavatelem společnost VCES a.s.

V červenci roku 2011 spustila společnost KASPER CZ výrobu na novém, v českých zemích unikátním dřevoobráběcím stroji. Díky tomuto systému, který dodala firma Hundegger, budou moci u „Kasperů“ využívat prakticky neomezených možností opracovávání dřeva. Navíc díky zrychlení výroby zvýší produktivitu práce, což jistě ocení i klienti, kteří budou chtít možností nového CNC stroje využít.

V červenci roku 2011 spustila společnost KASPER CZ výrobu na novém, v českých zemích unikátním dřevoobráběcím stroji. Díky tomuto systému, který dodala firma Hundegger, budou moci u „Kasperů“ využívat prakticky neomezených možností opracovávání dřeva. Navíc díky zrychlení výroby zvýší produktivitu práce, což jistě ocení i klienti, kteří budou chtít možností nového CNC stroje využít.