Press

Právě jste: Úvod » Press

Tiskové zprávy

Tisková zpráva k ukončení spolupráce s UFFO Trutnov

Lokalita Červený kopec se za posledních dvacet let stala ohniskem výstavby rodinných domů v Trutnově. Jak se výzvy na realizaci tvarově nezvyklé dřevostavby rodinného domu ujala společnost KASPER CZ? Přesně na míru!

Rodinná zástavba v oblasti trutnovského Červeného kopce přináší architektům a stavebním firmám velké výzvy. Jak řešit svažitý pozemek s převýšením 7,4 metrů a postavit na něm dvoupodlažní dům s dřevěnou konstrukcí? Společnost KASPER CZ konstrukci dle návrhu architektonického ateliéru Povětroň vyřešila precizně, rychle a do detailů!

K realizaci tunelu pro zkoušení vrtulových motorů byla využita starší opuštěná hala v průmyslovém areálu

10. dubna se v Trutnově konalo již druhé odborné setkání odborníků orientujících se na problematiku výroby dřevostaveb. Firemní den společnosti KASPER CZ nabídl hostům v několika prezentacích představení současných moderních trendů v dřevostavbách, a to především z oblasti konstrukčních systémů. Přidruženým efektem seminářů je sdružování odborníků a rozdmýchávání jejich diskuzí na aktuální témata na poli dřevěných konstrukcí.

P r a h a, 7. března 2014 - Nová kolekce lakovaných obalů na květináče značky KASPER přináší ostré tvary, výrazné barvy a nadčasovou lehkost použitého materiálu. Na výrobě nových obalů na květiny se podílel tým expertů ze společnosti KASPER DESIGN. Jako materiál byl použit lehký a praktický hliník, čímž jsou květníky i přes svou velikost velmi snadno přenosné.

Informace pro tisk - 2014

Praha, 3. března 2014 - Jen těžko byste uhodli, co je nejrozšířenější hobby v evropských domácnostech. Překvapivě je to zahradní grilování. Vyplývá to z nedávného průzkumu trávení volného času, který provedl Eurobarometr.

Trutnovská skupina firem Kasper Group, působící ve stavebnictví a strojírenství, měla loni jedno z nejlepších období. Utržila přes půl miliardy korun, její provozní zisk výrazně překročil 40 milionů korun. Výsledky zveřejnil jednatel a zakladatel společnosti Rudolf Kasper.

V úterý 17. prosince 2013 se v polském městě Świdnica konala významná podnikatelská událost Slavnosti podnikání, která vyvrcholila předáváním prvních polsko-českých Świdnických Gryfů. Trutnovská společnost KASPER GROUP, která zaměstnává 22 Poláků a na polském trhu působí 16 let, zvítězila v kategorii „Nejlepší přeshraniční společnost“.

Dřevěnou stavbou roku je Dům v Oboře. Rozhodla o tom odborná porota soutěže Dřevěná stavba roku, kterou každoročně vyhlašuje nadace Dřevo pro život. Oceněný projekt v kategorii Realizované moderní dřevostavby postavila trutnovská společnost KASPER CZ.

Dynamika, precizní služby, moderní prostředí i výrobní trendy. To jsou atributy, které charakterizují činnost trutnovské firmy KASPER CZ, jednoho z leaderů v oblasti výroby dřevěných konstrukčních systémů. Tato trutnovská firma v listopadu 2011 realizovala menší, ale architektonicky velice zajímavou akci „Zastřešení viničního lisu v Botanické zahradě Praha - Troja“.

O společnosti KASPER CZ je známo, že klade důraz spolupráci s médii. Právě proto pozvala zástupce z médií na prohlídku jedné z unikátních staveb – Jičínského zimního stadionu, který chystá své otevření po zásadní rekonstrukci na nadcházející zimu. Firma KASPER CZ spolupracovala na realizaci skeletu zimního stadionu s rakouskou firmou WIEHAG Gmbh, která je pro trutnovské tradičním partnerem. Investorem celého projektu je město Jičín a generálním dodavatelem společnost VCES a.s.

V červenci roku 2011 spustila společnost KASPER CZ výrobu na novém, v českých zemích unikátním dřevoobráběcím stroji. Díky tomuto systému, který dodala firma Hundegger, budou moci u „Kasperů“ využívat prakticky neomezených možností opracovávání dřeva. Navíc díky zrychlení výroby zvýší produktivitu práce, což jistě ocení i klienti, kteří budou chtít možností nového CNC stroje využít.

V červenci roku 2011 spustila společnost KASPER CZ výrobu na novém, v českých zemích unikátním dřevoobráběcím stroji. Díky tomuto systému, který dodala firma Hundegger, budou moci u „Kasperů“ využívat prakticky neomezených možností opracovávání dřeva. Navíc díky zrychlení výroby zvýší produktivitu práce, což jistě ocení i klienti, kteří budou chtít možností nového CNC stroje využít.